На Харківщини за минулу добу поліцейські зареєстрували 22 повідомлення про порушення виборчого законодавства України

Вибори 2019

Відповідні заяви надійшли до Слобідського, Київського, Московського, Балаклійського, Барвінківського, Близнюківського, Первомайського, Нововодалазького, Валківського, Лозівського та  Чугуївського відділів і відділень поліції.

Так, мешканець села Андріївка повідомив про те, що в Балаклійському, Первомайському, Барвінківському та Близнюківському районах невідомі розклеїли листівки з закликом голосувати за одного з кандидатів в депутати ВР України від політичної партії, до якої він не належить.

До Лозівського відділу поліції надійшла інформація про те, що в місті  Лозова невідомі облили червоною фарбою білборди з агітаційними матеріалами кандидата в депутати ВРУ.

Також громадяни повідомили про факти встановлення агітаційних наметів, виявлення буклетів та розповсюдження агітаційних матеріалів.

Всі заяви та звернення зареєстровані в Журналах єдиного обліку територіальних відділів та відділень поліції. Проводяться перевірки викладеної в заявах інформації.

Довідка. Всього з початку передвиборчої кампанії поліцією Харківщини зареєстровано 205 повідомлень про порушення Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Слідчими відкриті 20 кримінальних проваджень. З них 7  за ст.157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача), 1 за ст. 159-1 (порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму), 5 за ст. 160 (підкуп виборця, учасника референдуму), 7 за ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

Окрім цього, працівниками поліції складено 5 адміністративних протоколів: 1 за ст. 178 КУпАП та 4 за ст. 212-13 КУпАП.

      

Відділ комунікації поліції Харківської області