Слідчі Харківщини завершили досудове розслідування кримінального провадження за фактом забруднення земель
Недбале ставлення директора комунального підприємства до своїх службових обов’язків спричинило забруднення території площею 4,5 га речовинами, шкідливими для довкілля. Згідно з розрахунками Державної екологічної інспекції у Харківській області збитки державі становлять понад 660 тисяч гривень.
Слідчі дії проводились слідчими відділу поліції № 1 Богодухівського РВП під процесуальним керівництвом Валківського відділу Богодухівської окружної прокуратури Харківської області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.1ст. 239 (забруднення або псування земель), ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.
Правоохоронці встановили, що у Черемушнянському старостинському окрузі поблизу села Піски Богодухівського району незаконно використовувався полігон для збереження твердих побутових відходів. Директор комунального підприємства через несумлінне ставлення до своїх обов’язків у період з червня 2011 року по жовтень 2021 року не вжив ефективних заходів для зменшення обсягів утворення відходів, а також для їх утилізації, знешкодження та розміщення, що забезпечує безпеку для навколишнього природного середовища та здоров’я людей. Своїми діями він допустив засмічення земельних ділянок залишками ПЕТ пляшок, поліетилену, макулатури, скла та хімічними речовинами, що погіршує санітарний стан ґрунту, створює небезпеку для довкілля та є порушенням природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами.
29 жовтня 2021року посадовцю повідомили про підозру у скоєнні злочинів.
18 січня 2022 слідчі відділу поліції №1 Богодухівського РВП за процесуальним керівництвом Валківського відділу Богодухівської окружної прокуратури Харківської області направилиматеріали кримінального провадження до Валківського районного суду Харківської області з обвинувальним актом. За санкціями статей посадовцю загрожує тюремне ув’язнення терміном до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.
Відділ комунікації поліції Харківської області