Поліція Харкова в ході спецоперації припинила діяльність шахрайських call-центрів

Шахрайства

Щомісяця зловмисники отримували від злочинної діяльності понад один мільйон гривень.

Викрили протиправну діяльність групи шахраїв слідчі слідчого управління ГУНП в Харківській області та оперативники управління стратегічних розслідувань в Харківській.

Як було встановлено у ході досудового розслідування, у  Харкові група осіб організувала  мережу call-центрів.

За словами слідчого відділу з розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Харківській області Олександра Кобилки, «оператори» систематично телефонували громадянам під виглядом співробітників різних банків та, видаючи себе за їх менеджерів, отримували персональні дані потерпілих. Маючи відповідну інформацію, заволодівали їхніми грошима з карткових рахунків через банківські мобільні додатки. Надалі переказували кошти на підконтрольні рахунки. Крім того, учасники протиправної схеми видавали себе за представників фіктивних фінансових бірж та, вводячи громадян в оману, спонукали їх інвестувати гроші в підприємства, яких не існує.

Правоохоронці за силової підтримки спецпризначенців полку поліції особливого призначення провели санкціоновані обшуки за адресами розташування call-центрів та в інших приміщеннях, які використовувались зловмисниками для вербування та підготовки їх операторів. Вилучили понад 350 одиниць комп'ютерної техніки, мобільні телефони, «чорнові записи» з організації та обліку роботи операторів.

Кримінальне провадження розслідується за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Після проведення всіх необхідних процесуальних заходів буде вирішуватися питання про повідомлення про підозру організаторам та учасникам оборудки.

Процесуальне керівництво досудового розслідування здійснює Харківська обласна прокуратура.

За шахрайство чинним законодавством передбачена відповідальність - до 8 років позбавлення волі.

 

 

Відділ комунікації поліції Харківської області