За свої послуги чоловік вимагав передплату. Потерпілі перераховували кошти на банківську картку зловмисника.
Шахрайську схему викрили працівники Чугуївського районного управління поліції спільно зі співробітниками Управління протидії кіберзлочинам у Харківській області.
Зловмисником виявився 20-річний безробітний мешканець міста Чугуєва.
В листуванні з потерпілими чоловік надавав номер банківської картки та попереджав, що без передплати не зможе надати послугу. Після надходження коштів блокував потерпілих. Поліція встановила двох постраждалих від шахрайських дій зловмисника. Один з них перерахував на картку шахрая передплату у сумі 1500 гривень, другий – 1000 гривень.
Поліцейські Чугуївського РУП спільно з співробітниками Управління протидії кіберзлочинам провели санкціонований обшук за місцем мешкання чоловіка та вилучили докази злочинної діяльності: мобільні телефони, сім-карти, банківські картки та комп’ютерну техніку.
14 грудня слідчі Чугуївського районного управління поліції повідомили чоловіку про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає максимальне покарання до 3 років позбавлення волі.
Поліцейські нагадують, що шахраї користуються довірою громадян і у будь-який спосіб намагаються отримати чуже майно або гроші. Будьте пильні, не дайте себе ошукати, сплачуйте гроші лише після отримання послуг або товарів.
Відділ комунікації поліції Харківської області