Слідчі встановили 12 епізодів злочинної діяльності фермерів, які вербували людей для трудової експлуатації на Харківщині

Протидія торгівлі людьми

Дії зловмисників кваліфіковані за ч. 2 і 3 ст. 149 (торгівля людьми) Кримінального кодексу України.

Як повідомлялось раніше, 25 травня під час обшуків із залученням співробітників Головного управління Держпраці у Харківській області, Головного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби у Харківській області, Департаменту екології та природних ресурсів Харківської області та Департаменту соціального захисту населення ХОДА на території приватного фермерського господарства в селі Мала Рогань були виявлені 9 осіб, які піддавалися примусовій праці, проживали у жахливих умовах та не отримували заробітну плату. Серед них троє жінок, п’ятеро чоловіків та одна неповнолітня особа.  На фермі працівники доглядали за більш ніж 80 голів великої рогатої худоби та за домашніми тваринами.

У скоєнні злочину були викриті 56-річний чоловік та 60-річна жінка, які на території власного фермерського господарства займалися вербуванням осіб для примусової праці на власному господарстві.

На теперішній час встановлено 12 епізодів злочинної діяльності фермерів, 8 з яких - скоєні в складі організованої групи.

Санкція статті передбачає до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

Досудове розслідування триває.

Відділ комунікації поліції Харківської області