Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Поліція закликає не приховувати випадки вчинення домашнього насильства
Опубліковано 11 січня 2024 року о 16:05

Людина, що постраждала від кривдників, має право на дієвий, ефективний та невідкладний захист в усіх випадках домашнього насильства. Поліція та соціальні служби надають спектр безкоштовних послуг для захисту громадян. 

Постраждалі можуть особисто або через свого представника звернутися до організацій, що здійснюють заходи у сфері запобігання й протидії домашньому насильству, отримати соціальні послуги, медичну, соціальну та психологічну допомогу відповідно до потреб.

Громадяни, що постраждали від домашнього насильства, мають право на безоплатну правничу допомогу, конфіденційність інформації особистого характеру, захист персональних даних, вибір спеціаліста за статтю, відшкодування кривдниками завданих матеріальних збитків і шкоди, заподіяної фізичному та психічному здоров’ю.

Також постраждалі можуть звернутися до правоохоронних органів і суду з метою притягнення кривдників до відповідальності, застосування до них спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству, а після розгляду заяви своєчасно отримати інформацію про остаточні рішення суду та процесуальні рішення правоохоронних органів.

!Повідомити поліцейських про вчинення домашнього насильства можна у будь-який час за телефоном 102 (безкоштовно з мобільного та стаціонарного).

Послуги системи безоплатної правничої допомоги можна отримати дистанційно та очно в бюро правничої допомоги, незалежно від реєстрації місця проживання. Бюро правничої допомоги працюють по всій Україні, за винятком регіонів, де тривають бойові дії.

Найшвидший спосіб проконсультуватися з юристом системи безоплатної правничої допомоги – зателефонувати до контактного центру. Юристи на зв’язку у будні з 8:00 до 18:00 за Київським часом.

З мобільних чи стаціонарних телефонів у межах України: 0 800 213 103 дзвінки безкоштовні.

З мобільного застосунку Telegram: https://t.me/+380677213103

Для дзвінків з-за кордону +38 044 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).

Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надають соціальні послуги постраждалим. Це соціально-педагогічні, психологічні, інформаційні послуги та сприяння в наданні правничої допомоги. Також вони можуть взяти під соціальний супровід сім’ю на кілька місяців, але за згодою сім’ї.

За наявності місць центри соціальних послуг можуть забезпечити тимчасовий притулок для постраждалих жінок у порядку, передбаченому законодавством.

Служби у справах дітей здійснюють захист прав та законних інтересів дітей, проводять профілактичну роботу з батьками, іншими законними представниками дитини із запобігання домашньому насильству стосовно дітей та за участю дітей.


Відділ комунікації поліції Харківської області 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux