Зловмисники представлялися спеціалістами в області трейдингової торгівлі та під виглядом інвестицій в цінні папери та криптовалюту заволодівали грошима клієнтів.
Досудовим розслідуванням встановлено, що з метою заволодіння грошима громадян України, країн СНД та Європи група осіб організувала на території міста Харкова діяльність «call-центру», до штату якого увійшли 10 працівників. Вони представлялися спеціалістами в області трейдингової торгівлі та під виглядом інвестицій в цінні папери, криптовалюту шахрайським шляхом заволодівали грошима громадян.
За даним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.
16 червня на території міста Харкова слідчі разом з оперативними співробітниками провели 5 обшуків за місцем мешкання та розташування офісних приміщень. В результаті правоохоронці вилучили мобільні телефони, комп’ютерну техніку, банківські картки, гроші та чорнові записи.
Трьом учасникам групи повідомлено про підозру у скоєнні злочину. Щодо двох осіб ухвалами слідчого судді обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Щодо третього фігуранта триває розгляд клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Досудове розслідування здійснюють слідчі управління ГУНП в Харківській області під процесуальним керівництвом Харківської обласної прокуратури при оперативному супроводженні Управління кіберполіції в Харківській області ДКП НПУ.
Відділ комунікації поліції Харківської області