Портал в режимі тестування та наповнення
Меню

«Незважаючи на всі ризики, поліція проводить евакуацію. Люди повинні розуміти, що за ними прийдуть і їм допоможуть». Петро Токар

Опубліковано 22 січня 2026 року о 16:30

В прямому ефірі телеканалу «Суспільне» начальник Головного управління Національної поліції в Харківській області Петро Токар розповів про поточну безпекову ситуацію в регіоні, роботу поліції з документування воєнних злочинів рф та проведення евакуаційних заходів для цивільного населення.


За словами очільника обласної поліції, Харківщина й надалі залишається одним із найбільш напружених регіонів України. Ворог систематично обстрілює об’єкти життєво важливої інфраструктури, зокрема енергетичної сфери, намагаючись позбавити громадян можливості нормального та безпечного життя.

З 1 по 20 січня поточного року російські війська здійснили 265 обстрілів території Харківської області з різних видів озброєння - керованих авіаційних бомб, ракет, реактивних систем залпового вогню, артилерії, мінометів та безпілотників. З них 35 ударів зафіксовано безпосередньо по місту Харкову.

Унаслідок ворожих атак з початку року загинуло 20 осіб, серед яких одна дитина. Поранення різного ступеня тяжкості отримали 98 людей, у тому числі двоє дітей. Також зруйновано 216 житлових будинків, знищено дві лікарні та дві школи, що свідчить про цілеспрямоване знищення цивільної інфраструктури.

Також наразі спостерігається зростання використання ворогом реактивних систем залпового вогню, зокрема «Торнадо-С».

За словами Петра Токаря, наразі поліція Харківщини зосереджує основні зусилля на документуванні воєнних злочинів, боротьбі з диверсійно-розвідувальними групами та колаборантами, протидії шахрайствам, зокрема тим, що спрямовані проти військовослужбовців, а також на недопущенні незаконного обігу зброї та наркотичних речовин. Окрему увагу правоохоронці приділяють реагуванню на факти домашнього насильства та закликають громадян декларувати наявну зброю.

Окремо начальник ГУНП в Харківській області зупинився на питанні евакуації цивільного населення. Через активні бойові дії, сильні морози та перебої з електропостачанням кількість звернень щодо евакуації зросла, особливо з прифронтових громад. Найчастіше за допомогою звертаються люди похилого віку та маломобільні особи, які не можуть самостійно забезпечити належні умови проживання.

«Незважаючи на всі ризики, ми проводимо евакуацію з небезпечних регіонів. Люди повинні розуміти, що за ними прийдуть і їм допоможуть. Головне - мати бажання поїхати та зберегти своє життя», - наголосив Петро Токар.

Евакуаційні заходи переважно здійснюються силами спеціального підрозділу поліції «Білі Янголи» у тісній координації з військовими, ДСНС, загоном швидкого реагування Товариства Червоного Хреста України та волонтерськими організаціями. Кожна евакуація - це складна операція, що потребує ретельного планування та узгодження з підрозділами Сил оборони.

Відділ комунікації поліції Харківської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux