Харківські поліцейські затримали угруповання, які обклали «даниною» підприємців Лозівського району

Майнові злочини

Затримали зловмисників під час отримання ними 10 000 доларів США.

Злочинну діяльність угруповання викрили оперативники управління стратегічних розслідувань в Харківській області спільно зі слідчими Лозівського райвідділу поліції за процесуального керівництва Лозівської місцевої прокуратури.

За даним слідства, на території району діяла група осіб, яка залякуванням змусили підприємців сплачувати їм кошти за спокійне ведення свого бізнесу. Суми щомісячних платежів коливалися від 10 до 15 тисяч гривень.

Оперативники та слідчі встановили, що організував діяльність угруповання голова однієї з громадських організації, який раніше вже мав проблеми із законом. У спільники взяв двох осіб з кримінальним минулим.

У понеділок, 15 лютого, поліцейські за силової підтримки спецпризначенців поліції особливого призначення затримали організатора та одного з учасників групи після отримання ними «данини», яку зібрали місцеві підприємців  - 10 000 доларів США. Раніше був задокументований факт отримання ними від підприємця 10 000 гривень.

В ході проведення санкціонованих обшуків за місцями мешкання фігурантів правоохоронці  виявили та вилучили зброю,  кастет, стилет, фінські ножі, нунчаки, посвідчення журналіста на ім’я організатора,  кошти у різній валюті на загальну суму 184 тисячі гривень  та «чорнові»  записи.

Двоє зловмисників затримані у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Їм вже повідомлення їм про підозру за ч. 2 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України.

Вирішується питання про обрання запобіжних заходів.

Після проведення певних процесуальних заходів правова оцінка буде надана і діям третього учасника злочинної групи.

За скоєне зловмисникам може загрожувати до семи років позбавлення волі.

Департамент стратегічних розслідувань

Національної поліції України