У Києві поліцейські затримали етнічне угруповання, яке спланувало викрадення харків’янина

Майнові злочини

Зловмисники мали намір отримати від родичів потерпілого 100 000 доларів США за його повернення.

Оперативники управління стратегічних розслідувань в Харківській області отримали інформацію про можливе викрадення впливової особи ромської народності для подальшого викупу за його повернення. В ході перевірки інформація підтвердилася та були встановлені особи зловмисників.
Ними виявилися двоє уродженців іншої держави - 22-х та 28-ми років, які на даний час проживають на території Київської області. Обоє вже мають за плечима кримінальний досвід - раніше були засуджені за крадіжки, грабежі та розбої. Зловмисники спланували викрадення чоловіка на території Харкова та мали намір отримати від його родичів 100 000 доларів США викупу.
 В ході слідства оперативники, слідчі слідчого управління поліції Харківської області за процесуального керівництва обласної прокуратури задокументували факти їх злочинної діяльності. Встановлено, що для реалізації свого плану фігуранти підшукали виконавця, який і повинен був викрасти чоловіка та утримувати його в одному із будинків за 30 кілометрів від Харкова.

Аби завадити злочинним намірам зловмисників, проведено поліцейську спецоперацію. Відтак правоохоронці інсценували викрадення, а «виконавець» надав  підтверджуючі докази замовникам. Одразу після цього фігуранти зателефонували родичам потерпілого з вимогою сплати  100 000 доларів США викупу.

У вівторок, 24  листопада, поліцейські за силової підтримки спецпризначенців КОРД затримали зловмисників у Києві.
 Вирішується питання про повідомлення їм підозри за ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та ч. 4 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України.

За скоєне зловмисникам може загрожувати до 12-ти років ув’язнення.

Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України