Обклали «даниною» підприємців - у Харкові учасники злочинного угруповання постануть перед судом

Майнові злочини

Організував діяльність угруповання засновник громадської організації. Разом з її членами вони займалися вимаганням коштів із підприємців, які надають послуги населенню з вивозу відходів на території області.

Діяльність злочинного угруповання викрили оперативники управління стратегічних розслідувань у Харківській області та слідчі обласного управління поліції. Як з’ясували поліцейські, організував такий «бізнес» засновник місцевої громадської організації. Прикриваючись боротьбою зі свавіллям та захистом прав громадян, разом з іншими її членами обклали «даниною» місцевих підприємців.

За кожен виїзд машини за межі міста підприємці повинні були сплачувати до 200 гривень. У разі відмови фігуранти погрожували підприємцям фізичною розправою та перешкоджали їх діяльності.

5 березня організатора та одного з учасників угруповання було затримано одразу після отримання та розподілу між ними чергового «траншу» - 18 000 грн. Загалом зловмисники одержали від асенізаторів 60 000 грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено. Обвинувальний акт за погодженням із Харківською обласною прокуратурою стосовно трьох осіб скеровано до суду. Організатору та двом його спільникам інкримінують вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України.

За вимагання порушникам може загрожувати до 12-ти років ув’язнення з конфіскацією майна.

 

Департамент стратегічних розслідувань

Національної поліції України