Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
#TogetherAgainstMines – разом проти мін – гасло, що об'єднує світ у протимінній діяльності!
Опубліковано 04 квітня 2022 року о 11:40

4 квітня офіційно проголошено Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням. 

Міни і нерозірвані снаряди - це страшна і підступна зброя, яка здатна вкрасти і скалічити безліч людських життів. В умовах сьогодення, коли російські окупанти нещадно обстрілюють з важкої зброї і мінують населені пункти України, проблема мінної безпеки найбільш актуальна. 

Поліція звертається до всіх, хто знаходиться в зоні ведення бойових дій, на окупованих територіях, а також тих, хто хоче повернутися до щойно звільнених населених пунктів. Поки сапери не провели розмінування, в жодному разі не рухайтесь у напрямках, що перекриті, або на яких щойно закінчились бойові дії. 

При виявлені боєприпасів, мін або підозрілих предметів категорично забороняється:

- Торкатися вибухонебезпечного або підозрілого предмета, зрушувати його з місця, проводити будь-які маніпуляції з ним.

- Будь-яким чином впливати на предмет, піддавати його механічному, термічному, акустичному, світловому або іншому впливу.

- Самостійно відкривати та перевіряти підозрілі сумки, коробки, валізи.

- Намагатись самостійно знешкоджувати вибухонебезпечний предмет.

- Використовувати поруч з предметом відкритий вогонь, палити, використовувати електронагрівальні прилади.

- Користуватися поруч з  предметом засобами радіозв’язку, мобільними телефонами та іншими приладами, що передають радіосигнали.

 

 Якщо ви виявили підозрілий або вибухонебезпечний предмет, слід додержуватися наступної послідовності дій: 

 - Негайно припинити будь-які зайві дії поруч з виявленим предметом, зупинити всі роботи, вимкнути обладнання та техніку.

- Звернути увагу оточуючих людей на небезпеку та ініціювати їх відведення на максимально безпечну відстань, але не менше ніж 100 м. При цьому слід зберігати спокій та рівновагу, намагатися не провокувати паніку. У разі необхідності надати допомогу у залишенні небезпечної зони літнім людям, дітям та інвалідам.

- Терміново повідомити про знахідку представників правоохоронних органів та аварійні служби за телефонами 101, 102 та дати максимально детальний опис виявленого предмета і ситуації, що склалася.

- За можливості позначити місце виявлення предмету за допомогою  підручних засобів.

- До прибуття спеціальних служб вжити заходів для обмеження доступу людей до небезпечної зони. При цьому необхідно залучати представників комунальних служб, служб охорони установ та підприємств, які знаходяться поруч.

- Обов’язково дочекатися в безпечному місці прибуття представників спеціальних вибухотехнічних або піротехнічних служб та особисто передати фахівцям наявну інформацію стосовно предмета.  

Нагадаємо, що вибухотехніки Національної поліції спільно з Friends of Ukraine EOD «Друзі України» запустили сайт Ukraine CAT-UXO.

Сайт створений для допомоги українським громадянам, які перебувають під обстрілами ворожих снарядів. Тут є інформація про порядок дій та правила поведінки   у разі   виявлення вибухонебезпечних предметів. Також є електронна форма для  надання інформації про небезпечні предмети. Відтак громадяни можуть повідомити місцезнаходження нерозірваних боєприпасів.  

Бережіть своє життя та життя оточуючих.

Відділ комунікації поліції Харківської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux