У форматі «круглого столу» учасники заходу обговорили проблемні питання, поділилися досвідом та домовилися про подальшу співпрацю.
За словами директора комунального підприємства «Центр поводження з тваринами» Юлії Шаповалової, на сьогодні близько сотні громадян звернулися до центру зі скаргами на утримання великої кількості тварин в багатоквартирних будинках. По всім таким зверненням співробітники підприємства проводять необхідну перевірку. Господарям тварин пропонується пільгова стерилізація, в деяких випадках працівники центру пропонують забрати їх в міський муніципальний притулок та пояснюють, як правильно тварин утримувати.
Одним із важливих питань, яке обговорювалося учасниками заходу, стала необхідність врегулювання та розроблення на законодавчому рівні норм та правила утримання тварин в житлових приміщеннях. «На жаль, сьогодні в законодавстві відсутній такий документ і домашні тварини опинилися поза законом. Це велика проблема, - зауважила Юлія Шаповалова. - Ми сьогодні присвятили цьому питанню дуже багато часу і у нас є чітке розуміння, що потрібно ініціювати розробку відповідних нормативних документів».
Керівник центру порятунку диких, екзотичних та домашніх тварин «Добрий дім» Ірина Подвойська розповіла, що навесні цього року був підписаний меморандум між громадською організацією та МВС України про співпрацю. На теперішній час представниками центру разом із Міністерством внутрішніх справ України та фахівцями Харківського національного університету внутрішніх справ розроблюються методичні рекомендації, які допоможуть працівникам поліції орієнтуватися в злочинах, які вчиняються проти тварин, правильно класифікувати їх, складати необхідні документи та зібрати речові докази.
- Зараз ми розробляємо паперовий посібник, який допоможе швидко розібратися у будь-якій ситуації. Окрім цього, плануємо розробити на сайті МВС України інтерактивну сторінку, де люди, що прослухають навчальний курс підвищення кваліфікації, зможуть на сайті пройти всі завдання і отримати сертифікат, - додала Ірина Подвойська.
З метою запобігання випадкам жорстокого поводження з тваринами на території Основ'янського району створено громадське формування при районному відділі поліції. Згідно зі складеним графіком, захисники разом із поліцейськими будуть виїжджати на виклики, які стосуються жорстокого поводження з тваринами, та надаватимуть консультації поліцейським та громадянам.
Старший інспектор відділу дільничних офіцерів поліції Управління превентивної діяльності підполковник поліції Роман Торяник запропонував присутнім проводити спільні рейди із залученням представників комунального підприємства та громадських організацій з метою проведення профілактичної роз'яснювальної роботи з громадянами, виявлення та припинення порушень законодавства України, що стосується домашніх тварин.
Наприкінці зустрічі учасники заходу домовилися про подальшу співпрацю та обмінялися контактними даними. Представники громадських організацій надали телефони гарячих ліній, куди громадяни можуть звертатися по допомогу.
Гаряча телефонна лінія Центру порятунку диких, екзотичних та домашніх тварин «Добрий дім» - 0800-302-303.
Гаряча телефонна лінія Служби порятунку тварин – 095-47-888-78.
Шановні громадяни, якщо ви стали свідком жорстокого поводження з тваринами, не будьте байдужі, повідомляйте до поліції за телефоном 102 чи до найближчого відділу поліції, чи іншим зручним способом.
Відділ комунікації поліції Харківської області