Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Зруйновані будинки, убивства цивільних, холод, голод і виснажлива комендантська година – спогади місцевих про «руський мир» в Ізюмі
Опубліковано 15 вересня 2022 року о 10:04

Місто, яке з березня перебувало під владою російських військових, майже повністю знищене. Житлові будинки, лікарні, школи, дитячі садочки – окупанти не щадили нічого. Залишились самі руїни.

Для координації дій та визначення пріоритетів роботи до деокупованого міста Ізюм Харківської області прибули представники Міністерств та відомств держави на чолі з Президентом України Володимиром Зеленським.

Верховний головнокомандувач Збройних Сил України взяв участь в церемонії підняття державного прапора у звільненому Ізюмі.

Місто починає жити вільним життям. За київським часом.

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко розповів, що люди  гинули не тільки від катувань та поранень, які отримували під час обстрілів, а й від холоду і нестачі ліків та їжі.

- Ми розпочинаємо слідство щодо того, скільки людей було вбито під час штурму росіянами Ізюму, скільки людей загинуло від негараздів, голоду, від поранень, які нанесли окупанти. Росіяни знаходяться за 15-20 кілометрів від цього міста, але вони сюди більше не повернуться, - наголосив радник міністра внутрішніх справ.

Розповідаючи про місяці, проведені в окупації, місцеві мешканці не стримують сліз, бо пережили справжнє жахіття. «Руський мир» знищив не тільки їх будинки та майно, він зруйнував їм життя. Майже кожна родина втратила близьких та рідних. Окупанти безжально ставилися до місцевих: тижнями забороняли виходити на вулицю, катували, принижували.

Під час одного з обстрілів загинув батько Олександра Шевченка. Чоловік чотири дні не міг поховати близьку людину, бо біля будинку стояли військові. Весь цей час тіло померлого лежало на вулиці, а в будинку тремтіла від страху його літня матір. Як тільки солдати відійшли, батька вдалось поховати. Того дня загинули шестеро місцевих.   

Жителі міста кожного дня чекали на українську армію та не переставали вірити в них.

Місцева мешканка Любов Шамрай, яка у 2014 року очолювала Ізюмську райдержадміністрацію, була  депутаткою Ізюмської райради, згадує, як військові «другої армії світу» крали килими і все, що вважали цінним.

- У день визволення міста російські солдати покидали свій одяг, міномети, боєприпаси, переодягнулися в наш одяг і повтікали. Навіть не сказали, що вони відходять, - вже з посмішкою згадує Любов Шамрай.

Тепер щодня жінка пече пиріжки та готує вареники для військовослужбовців ЗСУ.

Попереду на правоохоронців чекає багато роботи з встановлення та документування воєнних злочинів, обстеження територій на наявність вибухонебезпечних предметів, розмінування місць активних бойових дій та дислокації російських військових.  Поліцейські проводять стабілізаційні заходи для відновлення правопорядку на деокупованих територіях.

Громадяни можуть повідомляти про злочини до Ізюмського РУП за адресою: Ізюмський район, Донецьке ОТГ, смт Донець, вул. Весняна, 44. Телефон чергової частини: (095) 135-56-62, (095) 156-70-87, (099) 030-00-23, (066) 460-57-86 або на електронну адресу [email protected].

 

Відділ комунікації поліції Харківської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux