Поліцейські взяли участь у тактико-спеціальних навчаннях в одному з торговельно-розважальних центрів Харкова

Профілактична робота

Під час навчань відпрацьовувалися спільні дії екстрених служб міста Харкова – поліції, медиків, Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Всього в навчаннях взяли участь 65 працівників поліції, у тому числі представники територіального підрозділу поліції, Управління превентивної діяльності ГУНП в Харківській області, бійці полку поліції особливого призначення, фахівці Управління вибухотехнічної служби обласного главку поліції, поліція охорони.

Поліцейські відпрацьовували дії під час евакуації в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Забезпечення правопорядку на місці події проходило за скандинавською моделлю. Група Управління вибухотехнічної служби відпрацьовувала питання знешкодження вибухових пристроїв, спецпризначенці – щодо затримання причетних до протиправних дій на території торговельного центру.

Після евакуації людей із торговельного центру на вулицю працівники полку поліції особливого призначення встановлювали правопорушників. В цей час на місце прибули слідчо-оперативна група разом із вибухотехнічною групою.

Вибухотехнічна група із спеціальним обладнанням та службовим собакою відпрацювала комплекс дій у разі виявлення  підозрілого предмета у вигляді картонної коробки, в якому розміщено умовний саморобний вибуховий пристрій. Обстеження та транспортування підозрілого предмету до вибухозахисного контейнеру проводилося за допомогою робототехнічного комплексу для дистанційного знешкодження та транспортування вибухових пристроїв.

Після знешкодження вибухового пристрою слідчо-оперативна група поліції проводила огляд місця події, зокрема, фіксацію і вилучення відбитків,  вилучення залишків, збір інформації, затримання підозрюваного.

Протягом навчань всі служби продемонстрували оперативність та злагодженість дій.

Відділ комунікації поліції Харківської області