Захист людини - головна мета нашої роботи, - Валерій Сокуренко

Офіційно

На цьому начальник ГУНП в Харківській області  акцентував увагу керівників підрозділів апарату Головного управління, територіальних відділів і відділень поліції під час розширеного засідання колегії ГУНП в Харківській області.

На нараді були присутні керівники Харківської облдержадміністрації, Харківської обласної ради, прокуратури Харківської області.  

Начальник обласного главку поліції Валерій Сокуренко зазначив, що в цьому році підрозділи виконали великий обсяг роботи щодо зниження рівня злочинності, особливо в умовах карантину. У тісній співпраці з органами влади, правоохоронними органами, вдалося не допустити загострення криміногенної обстановки в області.

З початку року підрозділи поліції відреагували на 250 тисяч звернень людей – це  1500  викликів кожної доби. Слід зазначити, що загальна кількість злочинів зменшилась на 24%. На відміну від минулих років, удвічі зменшився рівень групової злочинності. Затримано більше десятка злочинних груп, які викрадали автотранспорт, вчиняли квартирні, кишенькові крадіжки, крадіжки з автомобілів. Знешкоджено 10 організованих угруповань. З  незаконного обігу вилучено 107 кг наркотичних та психотропних речовин, припинено діяльність 90 осіб, які збували наркотики.

За словами Валерія Сокуренка, з метою підвищення ефективності роботи поліції завершено централізацію системи реагування, почала працювати служба  кримінального аналізу, реформовано підрозділи інформаційного забезпечення та телекомунікації.

Окрім цього, поліція спільно з органами  влади та  місцевого  самоврядування впроваджує декілька важливих для людей проєктів. Це впровадження інституту «поліцейський офіцер громади», «шкільний офіцер поліції», створення поліцейських станцій, затвердження кримінологічного паспорту кожного населеного пункту. 

- Ми чекаємо більшої ініціативи органів місцевого самоврядування в розвитку поліцейських станцій. Адже мета реформи – наблизити поліцейські послуги до населення, скоротити керівний склад та збільшити кількість співробітників поліції, які безпосередньо несуть службу на вулицях і контактують з людьми, - додав очільник поліції харківського регіону.

Валерій Сокуренко також зазначив, що  реалізація державної політики щодо захисту прав людини є пріоритетом роботи поліції. Головне завдання керівників всіх підрозділів поліції - бути готовими до реагування на надзвичайні події та гарантувати людям стабільність, безпеку та громадський порядок на Харківщині.

Відділ комунікації поліції Харківської області