Правоохоронці викрили злочинну схему розкрадання бюджетних коштів на Харківщині

Майнові злочини

Службова особа територіальної виборчої комісії у змові з комерційною організацією та фізичною особою-підприємцем  придбали виборчі бюлетені за завищеними цінами. Загальний збиток державі склав майже 435 500 гривень.

В ході досудового розслідування слідчі встановили, що у жовтні 2020 року службова особа Чугуївської районної територіальної виборчої комісії Харківської області уклала договори з директоркою товариства з обмеженою відповідальністю та фізичною особою-підприємцем про надання послуг з виготовлення та пакування виборчих бюлетенів для голосування на місцевих виборах 2020 року на суму понад 571 000 гривень.

Відповідно до висновку судової економічної експертизи, різниця між вартістю виборчих бюлетенів, вказаної у видатковій накладній  постачальника продукції на адресу комерційного суб’єкта, та видатковими накладними підприємниці на постачання продукції на адресу Чугуївської РТВК, є збитком у вигляді втрати активів на майже 435 500 гривень. 

Наразі органом слідства зібрані відомості про те, що у жовтні 2020 року   головний бухгалтер Чугуївської районної ТВК Харківської області спільно зі своєю донькою, яка є директоркою товариства з обмеженою відповідальністю знайшли типографію, яка надрукувала бюлетені за певною вартістю. Після цього зловмисниці у змові з іншою фізичною особою отримали накладні, в яких вартість бюлетенів була штучно значно завищена.

22 червня фігурантам повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання згідно з санкцією статті передбачає від 3 до 8 років тюремного ув’язнення, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Вирішується питання щодо повідомлення про підозру головній бухгалтерці, оскільки остання зараз перебуває за межами держави.

Відділ комунікації поліції Харківської області